Říjen 2009

Rychlé skoky od léta až skoro do Vánoc

9. října 2009 v 23:14 Melu, melu
Koukám na páru stoupající nad konvicí s horkým čajem a na plápolající plamen svíčky. Po nalití mého oblíbeného podzimního nápoje do šálku váhavě usedám k počítači a přemýšlím, jestli mám sepsat něco z mého života. A ano, píši, čemuž sama nemohu uvěřit.
Od mého posledního vyťukání čehosi do klávesnice se všechno posunulo o kus dál. Zásadní změna je v tom, že skončily prázdniny. Odplula ta krásná doba spokojenosti, klidu, volnosti a zážitků, můj milovaný slamák, který mi dodává notnou dávku bezstarostnosti, bude na dlouhou dobu uložený ve skříni. Přesto bych se ještě na okamžik k létu ráda vrátila. Moje druhá letošní zahraniční dovolená, o které jsem se zmiňovala, probíhala na řeckém ostrově a byla nad má očekávání. Občas dámská jízda vůbec není na škodu, moc jsem si ji užila. Naše výletování půjčeným autem bylo zábavné, až dobrodružné. Nefunkční brzdy při projíždění úsekem nahánějícím hrůzu dokáží čtyři ženské pořádně vyděsit. Tuhle naši malou nehodu ale vykompenzovalo nespočetně zajímavostí malinkého Kosu, který je znám jako rodiště zakladatele medicíny Hippokrata, a samozřejmě také koupání v Egejském moři. Náš zájezd skvěle dotvářel milý pan delegát, jehož ochota nám vše zjednodušovala a zpříjemňovala. Po příletu do České republiky jsem si dala na pár dní přestávku, po které jsem vyrazila na třídenní výlet do Českého Krumlova, kde jsem se například vyřádila v muzeu s voskovými figurínami nebo jsem se zatočila v otáčivém hledišti při sledování představení Ženy Jindřicha VIII. Po tomto zážitku musím říct, že zámecká zahrada je ta nejkrásnější divadelní kulisa, jakou jsem kdy měla možnost vidět.
Bohužel dlouhé volno je za mnou a já opět každodenně usedám do školní lavice. Školu základní jsem vyměnila za čtyřleté gymnázium a zatím si mohu jen pochvalovat. Za tu změnu jsem moc ráda, žije se mi tak nějak líp, i když trošku hektičtěji. Momentálně už mi začíná období těšení se na Vánoce. Tento svátek miluju, čehož už se asi nezbavím. Plánuju nakupování dárečků a pečení cukroví a tuhle náladu si užívám, i když si mnohý může pomyslet, že jsem se zbláznila.