Srpen 2009

Vzhůru na Kosy

3. srpna 2009 v 22:33 Melu, melu
Uplynulý víkend jsem věnovala naší kobylce. Máme ji teď hodně daleko, takže máme možnost vídat ji jen velmi poskromnu. Má pod sebou teď již tříměsíční hříbě, které mě vždy rozesměje, je to andílek s ďáblem v těle, má snad tisíc jmen a každý si ho okamžitě zamiluje. Koně vůbec mám opravdu ráda, když se jimi člověk obklopí, ocitne se najednou v úplně jiném světě a skvěle se tak odreaguje od každodenních starostí. Už delší dobu mne proto ovládá přání, abychom toho jednoho našeho koníka měli opět trošku blíž, bohužel jeho naplnění brání několik překážek.
Letošní prázdniny se opravdu pěkně flákám, po odpočinku na statku následoval odpočinek v paneláku. Omluvit se mohu alespoň tím, že dnešní nicnedělání se prolínalo se zařizováním dovolené. Vše se stihlo dosti rychle, avšak nějaké to dilema nám hatilo hladký průběh. Nakonec už je i zaplaceno a ve čtvrtek před pátou hodinou ranní vzlétneme s mamkou, sestřenkou a tetou k řeckému ostrovu Kos. Nebudu zapírat, že jsem se všemi silami snažila prosadit "svůj" Egypt, ale jak vidno, marně. I tam, kam letíme, se ale velice těším. V Řecku jsem sice jako malá byla, ale jen na pevnině, žádný z ostrovů jsem zatím nenavštívila. A do Egypta se přeci snad ještě někdy podívám.
V tom dnešním dni jsem také objevila novou zábavu, a to vyrábění panenek z vlny, podobných jako jsou teď v reklamě na Kofolu. Umotala jsem jednu a hned jsem se do tohoto druhu tvoření zamilovala. Tyhle postavičky se mi zdají jako krásný, milý, originální a osobitý dárek, a tak jsem se rozhodla je letos přidat pod vánoční stromeček. Vím, dost předbíhám, ale já na Vánoce myslím každoročně hodně brzy a tak za měsíc až dva budu pomalu nakupovat, aby nic nebylo ve spěchu a já 24. blízké potěšila.
Když se vrátím zpátky, tak při nákupu učebnic ještě před víkendem jsem si pořídila knížku The Tales of Beedle the Bard od J. K. Rowlingové. Delší dobu jsem přemýšlela o tom, že si ji koupím, když jsem se tedy rozhlížela ve speciálním knihkupectví s anglicky psanými knihami, vzala jsem si ji v angličtině. Aspoň si ten jazyk zase trochu připomenu a osvojím. Až dočtu skvělou knížku Otcem i matkou proti své vůli, vrhnu se na to..